top of page

POKAZ MODY

10 July 2015

Wieczór Legionu Młodych Polek na Pokazie Mody p.t. „LETNIA Róża”, w dniu 26-go czerwca 2015 r, która zgromadziła około 200 osób w sali bankietowiej White Eagle.  Po przywitaniu gości i zaproszeniu na smaczną kolację, przewodnicząca „Letniej Róży” Bożenna Haszlakiewicz przedstawiła głównego managera stacji WPNA 1490AM pana Jacka Niemczyka i przekazała mu pałeczkę prowadzenia Pokazu Mody.  Wybór był doskonały, każdą grupę modeli opisał nasz mistrz fachowo, podkreślając ich zalety i fazy wiekowe w stylu i modzie.  Dziecinne ubiory młodzieży, nastolatek, uroczych Debiutantek i członkiń Legionu, nadały elegancję i możliwości wykorzystania ich w codziennym życiu, przy odrobinie odpowiednio dobranych akcesorii, które mamy już w posiadaniu.

Zapowiedziana prezentacja strojów ludowych wyciszyła salę.

Z dużym uznaniem podkreślił nasz mistrz ceremonii pracę Legionu i przypomniał, że Polska jest krajem o bogatej i wielobarwnej folklorystyce, to jeden z fascynujących elementów naszego dziedzictwa kulturowego i tradycyjnego.  Nie bez znaczenia jest to, że organizatorki imprezy włączyły również kulturę ludową.  Poszczególne stroje ludowe regionów Polski przedstawiły pary z zespołu Polonia Dance & Song Ensemble, prowadzenie przez Ania Krysinski, i Wici Song & Dance Company, prowadzenie Magdalena Solarz.

Ciekawym i nie zapomnianym momentem było przedstawienie królowej Balu Debiutanek Anety Ciepiela i pierwszych dam dworu Dagmary Nowickej i Angelica Solus w sukniach balowych oraz dwie byłe debiutantki Julia Casiano i Patrycja Sporschill, w czerwonych sukniach, na zakończenie pokazu mody. Nad choreografią pokazu mody czuwali Aleksandra Cornwell, (obecna działaczka Legionu i była debiutantka) i Ryszard Owsiany. 

Bożenna Haszlakiewicz mocno zaznaczyła rolę debiutantek w ich trosce o zdobycie funduszy, dla których cel ten jest zrozumieniem ciągłości pracy społecznej. Dziękując gościom i komitetowi imprezy za poparcie oraz pomoc, zrozumienie,  wierzy w dalszą działalność tej organizacji prowadzonej dla pomocy innym już 76 lat, w której stopniowo debiutanktki przejmują  pracę. Informacja: www.lypw.org

Opracowała, Barbara Poniatowska Ciepiela – Past Pres. 2003-2004

bottom of page